Teplota vody v bazénu
Do ledové vody skáčou jen ti nejotužilejší. Z těch má člověk zimnici jen když je vidí. Ale tito lidé jsou trénovaní a když má voda více než deset stupňů, považuji ji za teplou a koupání je v takové horké břečce moc nebaví. Běžný člověk, tedy běžný uživatel vodních radovánek, ten má rád vodu teplejší. Ne zase takovou, že by se v ní kuře uvařilo, to ne. Prostě teplou. A tu jsme u problému, který řeší již velké množství lidi před námi. Totiž to, co je voda o běžné teplotě a co je už voda teplá. V létě se přece potřebujeme osvěžit právě studenou vodou. Teplou máme ve vaně nebaví sprše. Nuže, pokud čekáte, že zde bude tento problém vyřešen, čekáte zbytečně. Nebude. Ono je to totiž hodně těžké a nikdo nestanovil žádnou určitou hranici. Takže se budeme věnovat teplotě vodě spíše ve všeobecné rovině. Tedy nejvíce tento článek ocení ti čtenáři, kterým se jejich voda zdá neustále studená.
Takoví zcela jistě vymýšlejí způsob, jak si vodu drobátko ohřát, aby byla podle jejich chuti. Zde je těžko něco radit, ale jedna rada tu je. Pokud máte vodu v bazénu skutečně dle vašeho zdání studenou, tak si kupte solární plachtu. Nesmíte od ní ovšem čekat, že vám po zimě na jaře ohřeje vodu na třicet stupňů za jedno dopoledne. To tedy zcela jistě ne. Není to žádný čaroděj.
Solární plachta na bazén je sice určena k ohřevu vody, ale zázraky nedokáže. Ale ohřívat umí, to je jisté.
My zde pomineme spor o barevnosti pachty jako takové, protože každá strana má v něčem pravdu. Pokud nevíte oč kráčí, ta o spor, zda má být taková plachta černá nebo modrá, či popřípadě vůbec bez barvy. Tento spor necháme těm, kteří hájí své stanovisko za každou cenu. My si prostě plachtu koupíme a to takovou, kterou nám poradí odborníci. Těm zavoláme na uvedený telefon na jejich webu. A tam se dostaneme kliknutím na odkaz zde v tomto článku.